Proč nezkusit zeolit?

Pokud jste dosud o zeolitu nikdy nic neslyšeli, nezoufejte. Nejste určitě jediní, kdo doposud neměli tušení o tom, co tento název obnáší, respektive dosud nevěděli ani to, že nějaký takový název vůbec existuje.
Už jenom malou chviličku vydržte a i vy budete vědět, jak se věci mají. Tedy že .
voda bazénu
Takže nyní už víte, k čemu se takový zeolit vůbec používá. Jenže když už jsme toto téma nakousli, nezůstávejme pouze u tohoto, u takové kratičké definice, a pojďme se na zeolit podívat blíže. I když nyní pochopitelně ne bezprostředně, protože vám ho nemohu poslat po síti až přímo pod nos, ale pouze virtuálně.
Zeolit je zkrátka optimální náhrada filtračního písku v bazénových filtrech. Jedná se o jakýsi velmi specifický minerál, jehož vnitřní struktura připomíná pórovitou hmotu, v níž se může právě díky této její vlastnosti zachycovat velké množství usazenin a nečistot.
Pouhý jeden jediný gram této hmoty dokáže svými vnitřními póry pokrýt asi třicet metrů čtverečních filtrační plochy, jinými slovy pouhá kávová lžička tohoto pokryje filtrační plochu o velikosti fotbalového hřiště.
Ovšem ani tímto nejsou ještě přednosti zeolitu vyčerpány. Mimo to, co už zaznělo, je záhodno zmínit i to, že jeho molekulární struktura obsahuje chemicky aktivní prvky reagující s nežádoucími látkami, jež se mohou v bazénové vodě vyskytovat. Vápníkové, sodíkové a hořčíkové ionty jsou zdatnými bojovníky proti amoniaku, který do vody přinášejí sami koupající se, dokážou tak vodu významně upravit a zkvalitnit.
ponořený muž
Z čehož vyplývá, že je zeolit skutečně dobrým pomocníkem všech, kdo vlastní bazén. Ve filtračních patronách člověku vydrží asi dva roky a ani pak ještě není zralý na vyhození, protože ho lze i regenerovat, tedy prostě vrátit do původního stavu. Jednoduše se na dvanáct hodin ponoří do desetiprocentního solného roztoku, jenž z něj všechny zadržované amoniakové ionty vytěsní, pak se filtr propláchne a vše může začít nanovo.
Filtr se zeolitovou náplní odstraní i ty nejjemnější nečistoty, zbaví vodu amoniaku a to je hned jiné koupání! O čemž se můžete sami přesvědčit.