Jak se nepohádat při výběru letní dovolené?

Říká se, že protiklady se přitahují a proto najdeme tolik dvojic, kteří si na první pohled mezi s sebou nejsou vůbec podobní. Mají své vlastní koníčky, chtějí trávit čas každý jinak a většinou se tyto názory na život vůbec neslučují. Zatímco váš partner by nejraději nazul pohorky a vyrazil na nějakou túru do hor, vás by zase lákala dovolená u moře. A když konečně nastane ten čas, kdy má přijít konečný verdikt, nastane problém! Jak se tedy co nejlépe dohodnout, aby vše neskončilo na ostří nože?
 slunce za letadlem
1.       Komunikujte spolu
Komunikace je stavební pilíř každého dobře fungujícího vztahu. Bez správné komunikace to proto nikdy nepůjde. Zkuste jeden večer s vypnutou televizí a s láhví dobrého vína vše v klidu a bez zbytečných emocí probrat. Uvidíte, že společnými silami najdete řešení, které bude oběma stranám vyhovovat. Pokud se váš život netočí kolem peněz a můžete si dovolit dvě dovolené, není třeba se dlouho rozmýšlet.
 
2.       I v partnerském vztahu se musí ustupovat
Pokud vám to finanční situace přeci jenom nedovolí, domluvte se na rozumném kompromisu, který bude přijatelný pro vás oba. Není nikde napsáno, že když letos pojedete k moři, příští rok si nemůžete vychutnat léto v horách. Vztah je založen na kompromisech a ústupcích, záleží jen na vás, jestli budete moudřejší a přeci jenom necháte výběr letošní dovolené na partnerovi či partnerce.
 úder pěstí do tváře
3.       Společný kompromis
Pokud jste ve vztahu oba dominantní a zkrátka nikdo ustoupit nechce, přichází na řadu další možnost. Zkuste najít úplně jinou dovolenou, která se bude zamlouvat vám oběma. Nemusí to být ani moře, ani hory, ale můžete vyzkoušet poznávací zájezdy, nebo objevovat zákoutí sousedních zemích, kdy vyrazíte na lehko jen s krosnou. Klidně pak můžete půlku dovolené strávit v horách a druhou polovinu se vyvalovat u moře. Dovolenou si tak užijete oba!