Flirtování vs. zadaní – na co si dát pozor?

Stejně tak jako na nevěru, i na další aspekty partnerského vztahu pohlíží každý trochu jinak a každý je jinak definuje.
Co konkrétně pro vás znamená flirtování? Je to objetí nebo lichotivá poznámka vůči opačnému pohlaví? To je něco, co by si měl vymezit sám pro sebe každý z nás. V rámci stanovování hranic, co považujeme za flirt a co už ne, buďme fér – aneb pokud se mi nelíbí něco, co můj partner dělá, i já bych to měl vyřadit ze svého repertoáru chování.
flirtování na pláži
Flirtování je citlivým tématem zejména u zadaných jedinců. Jste-li v páru, jsou záležitosti, které by pro vás měly být tabu ve smyslu kontaktu s opačným pohlavím. Na druhou stranu, jsou zde projevy náklonnosti, které jsou naopak neškodné, nic neznamenají a jejich účelem je pouze zábava a příjemná konverzace.
Na co bychom si však měli dát pozor, pokud jsme zadaní a s kým flirtujeme?
sochy v oknech
·         Fyzický kontakt
Rozhodně se vyvarujte doteků. Přestože to vypadá na první pohled neškodně, během konverzace bychom se druhého neměli dotýkat.
·         Narážky se sexuální tématikou
Přestože flirtování často může být vyloženě projevem našeho sexuálního platonického zájmu o druhou osobu, neměli bychom nic z toho verbalizovat a druhému sdělovat naše představy, touhy nebo úmysly.
·         Žádné konkrétní návrhy
Flirt je nezávazná záležitost a stejně tak by mělo být zakončeno. To znamená, že během těchto aktivit bychom neměli nic navrhovat našemu konverzačnímu partnerovi – žádné pokračování, žádné plánované setkávání, žádné pozvání na kávu nebo večeři. K tomu konverzace tohoto typu neslouží. Pokud by již měla mít konec, ideální je ji zakončit žertem, nikoli výzvou ke svádění nebo čemukoli, co se nehodí.
·         Žádná očekávání
Vzhledem k tomu, že nás má takový rozhovor pouze pobavit, možná nám může i dodat sebevědomí nebo je to zkrátka nahodilá situace s vtipným a vzrušujícím vyústěním, nikdy od toho nečekejme nic víc. Vraťme se nohama na zem a nepředstavujme si, že to bude mít nějakou dohru.